UWAGA

ul. Przy Skarpie 4,
87-100 Toruń

+48 781 498 356

Maciek
Odsłony: 1836

opalenicawypbo

"Dwunastka młodzieżowców znalazła się w 31-osobowej kadrze Pogoni na obóz w Opalenicy, który rozpoczął się w poniedziałek. Od kilkudziesięciu lat ta liczba kojarzy się z przymiotnikiem „parszywa”, od tytułu amerykańskiego filmu wojennego, ale do szczecińskiej młodzieży nijak nie pasuje.

Niektórzy z wybrańców trenera Kosty Runjaica zdążyli z dobrej strony pokazać się w ekstraklasie po przerwie spowodowaną pandemią koronawirusa. Przede wszystkim zrobili to Maciej Żurawski (rocznik 2000) oraz Kacper Smoliński (2001), ale niezłe momenty miał również Hubert Turski (2003). Jeszcze jesienią błysnął Kacper Kozłowski (2003), jednak później leczył kontuzję odniesioną w wypadku samochodowym. Do tego doszli nowi – Mariusz Fornalczyk (2003, z Polonii Bytom) i Bartłomiej Mruk (2001, z Garbarni Kraków, dojedzie do Wielkopolski 6 sierpnia, ponieważ II liga skończyła sezon nieco ponad tydzień temu) – oraz ci, którzy już pojawiali się na zajęciach u Runjaica mniej lub bardziej regularnie – Filip Balcewicz (2003), Dariusz Krzysztofek (2000) i Kryspin Szcześniak (2001). Ich obecność w Opalenicy nie dziwi, za to za niespodziankę można uznać, że w autokarze znalazło się miejsce dla Marcela Mendesa-Dudzińskiego (2005), Bartosza Bonieckiego (2000) i Błażeja Starzyckiego (2000).

Ten pierwszy to bramkarz, reprezentant Polski juniorów, pojechał z seniorami po naukę. Jego ojciec Roberto Mendes to Brazylijczyk, kopał w niższych ligach w stargardzkich drużynach – Błękitnych oraz Kluczevii, natomiast dziadek Marcela – Bogusław Dudziński – był w tym pierwszym zespole w sezonie 1981/82, kiedy jedyny raz przetrwał pełne rozgrywki na drugim szczeblu, wówczas nazywanym II ligą (na początku XXI wieku klub znowu dotarł na ten poziom, ale zbankrutował po rundzie jesiennej).

Boniecki to skrzydłowy, kolega Żurawskiego jeszcze z Włókniarza Toruń, swego czasu uważany za zdolniejszego, został sprowadzony do Szczecina pół roku przed środkowym pomocnikiem. Ale później rozwijał się wolniej, ostatnie półtora sezonu grał na wypożyczeniu w Elanie. Wcale nie miał pewnego miejsca w jedenastce (na 35 występów jedynie 14 w wyjściowym składzie), dlatego szansa dla Bonieckiego to zaskoczenie (dołączy do drużyny 6 sierpnia, tak jak Mruk).

Starzycki to ofensywny pomocnik, najlepiej czuje się za plecami napastników, aczkolwiek z konieczności może też zagrać na boku drugiej linii. Sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w II-ligowych Błękitnych, których jest wychowankiem, jednak tylko w pierwszej rundzie występował regularnie w wyjściowej jedenastce. Wiosną dla trenera Adama Topolskiego był rezerwowym i po zakończeniu rozgrywek podziękowano mu bez żalu. Wrócił do Portowców, grał w drugiej drużynie, a jesienią wyjątkowo poleciał z zespołem na sparing do Cagliari i nawet zebrał kilka minut w końcówce spotkania. Pod koniec sezonu usiadł na ławce w ekstraklasie, ale latem ponownie ćwiczył z rezerwami. Na inaugurację III ligi strzelił hat tricka z Nielbą Wągrowiec (5:1) i rzutem na taśmę wskoczył do składu na obóz." (Źródło: Przegląd Sportowy)

wypbo

"Zawodnicy Pogoni Szczecin - Bartosz Boniecki oraz Kryspin Szcześniak - wyjadą na testy do GKS 1962 Jastrzębie. Jeśli wypadną pomyślnie, to Portowcy zostaną wypożyczeni do GKS-u. Obaj przebywali z pierwszym zespołem Dumy Pomorza na zgrupowaniu w Opalenicy.

Boniecki jest skrzydłowym. Urodził się w 2000 roku. Przy Twardowskiego występuje od 2015 roku, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Elanie Toruń. Zagrał w 31 spotkaniach i zdobył pięć goli. Na testach w Jastrzębiu będzie przebywał przez dwa dni - we wtorek i w środę. " (Źródło: pogonszczecin.pl)